Aktuální informace

Vyjádření k Dokumentaci EIA záměru: Zařízení pro energetické využívání odpadu – ZEVO Vsetín (kód ZLK879)
11.07.2019

Spalovna ZEVO na Vsetíně není nutná! Kapacita pro náš vytříděný odpad může být jinde
24.06.2019

Dokumentace o posouzení vlivu na životní prostředí (EIA)
13.06.2019

Na Krajský úřad Zlínského kraje byla firmou Zásobování teplem Vsetín a.s. podána "Dokumentace o posouzení vlivu na životní prostředí (EIA) zařízení pro energetické využívání odpadu - ZEVO Vsetín". K nahlédnutí je na portálu cenia, webu města Vsetín nebo v listinné podobě na MěÚ Vsetín, odbor životního prostředí.

K dokumentaci EIA může dát každý, kdo chce, Krajskému úřadu Zlínského kraje své vyjádření a námitky.

Pochod proti spalovně
21.05.2019

Ve čtvrtek 13. června se uskuteční pochod proti spalovně. Sraz je v 15:00 u garáží v Luhu I, naproti základní škole – nedaleko zvažovaného místa pro spalovnu. Pochod následně vyrazí do centra města na náměstí Svobody.

Přijďte na pochod v maskách a vezměte i své děti – hlavně jejich zdraví by spalovna ohrozila! Vítány jsou tématické nebo ekologické masky: komín, popelář nebo popelnice – fantazii se meze nekladou. Nejlepší masky a nejvtipnější transparenty budou oceněny. Veselý pochod i následný program na náměstí doprovodí hudba, zahraje i Bolek Vjaclovský.

Promo plakát k pochodu ke stažení zde: Promo plakát

Setkání občanů na akci 10 problémů města
20.05.2019

Při setkání občanů na akci 10 problémů města, bylo neobvykle vysokým počtem 132 hlasů odhlasováno, že nejdůležitějším problémem města je vyslovení NE Spalovně odpadů na Ohradě. Tento počet hlasů drtivě překonal počty hlasů pro další problémy města, které byly na akci vyhlášeny.

10 problémů města Vsetín
15.05.2019

Dům kultury Vsetín, pondělí 20. května od 16 hodin  

Vsetínská radnice připravuje na pondělí 20. května veřejné fórum s občany, kde bude diskuze se zástupci města, o problémech které obyvatele města trápí. Jedno z nejpalčivějších témat města je problém výstavby Spalovny „ZEVO“ ve Vsetíně.
Akce je v pondělí 20. května od 16 hodin v Domě kultury. Přijďte diskutovat a podpořit aktivity, aby se spalovna dostala na seznam nejdůležitějších bodů, u stolu životní prostředí.

Rozhovor v rádiu Kostka
14.05.2019

Členové petičního výboru se zúčastnili rozhovoru v rádiu Kostka. Níže si můžete prohlédnout několik fotek z rozhovoru nebo si pustit celý záznam.

Petiční arch a originální znění petice STOP SPALOVNĚ
13.04.2019

Pokud máte zájem stáhnout si petiční arch petice, klikněte na následující odkaz: PETICE podpisový arch. Pro zobrazení originálního znění petice STOP SPALOVNĚ klikněte zde: Petice ZEVO Vsetín. Oba soubory si můžete  přímo vytisknout, vyplnit a donést na jedno z petičních míst nebo můžete využít online petice

Promo plakát petice STOP SPALOVNĚ
12.04.2019

Ke stažení plakátu petice klikněte na následující odkaz: STOP_SPALOVNĚ

Nesouhlas s umístěním záměru ZEVO Vsetín ve výtopně Ohrada
01.04.2019

Nesouhlas s umístěním záměru ZEVO Vsetín ve výtopně Ohrada - Plakát PETICE !STOP! spalovně ke stažení zde: Stop spalovně plakát.

Posudek k záměru ZEVO Vsetín
05.11.2018

V listopadu roku 2018 byl vydán panem RnDr. Jindřichem Petrlíkem posudek k záměru ZEVO Vsetín. Celý dokument zobrazíte kliknutím na odkaz: EIA_Vsetin_posudek.

Zásobování teplem Vsetín a.s. - Oznámení záměru ZEVO Vsetín
09.10.2018

V říjnu roku 2018 došlo k oznámení záměru ZEVO Vsetín. Celý dokument si můžete zobrazit , kliknutím na následující odkaz:  Oznameni_pr4_ ZEVO Vsetin

PETIČNÍ MÍSTA
Připravované akce