Spalovna očima médií

Spalovna je jenom byznys, míní lidé
20.12.2018

Proč by mělo ve Vsetíně vzniknout zařízení na likvidaci odpadu? Není jiné místo než v centru města? Už jste někdy postavili takovou stavbu, nebo ta navrhovaná ve vsetínské části Luh je jen na papíře a předpokládá se, že bude fungovat? Kdo z ní bude profitovat? Celý článek.

Zdroj: https://valassky.denik.cz

Kulatý stůl k ZEVO se konšelům moc nepovedl
18.12.2018

Hasit požár, který založil svou horlivostí konšelský novic Jiří Žůrek sirkou, která plamenně dala veřejnosti najevo, že koalice s ní nebude o zamýšlené spalovně diskutovat, se rozhodla vsetínská radnice uspořádáním kulatého stolu. Celý článek.

Zdroj: https://dusanpoc.blog.idnes.cz

Na debatu o spalovně přišlo přes sto lidí. Pro spalovnu nezvedl ruku nikdo
12.12.2018

Více než stovka občanů Vsetína si přišla poslechnout odborníka na odpadové hospodářství Ivo Kropáčka na debatu Otevřeně o spalovně. Celý článek.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz

Spalovna odpadů: lidé se bojí hluku a zápachu
28.11.2018

Stavba diskutované spalovny ve vsetínské místní části Luh může mít podle rozhodnutí Krajského úřadu Zlínského kraje významný vliv na životní prostředí. Celý článek.

Zdroj: https://valassky.denik.cz

Stavba spalovny se bude podrobně posuzovat
24.11.2018

Zájem investora urychlit stavbu vsetínské spalovny a vyhnout se plnému hodnocení vlivu na životní prostředí nevyšel. Krajský úřad na základě doručených připomínek rozhodl, že záměr na výstavbu spalovny může mít významné vlivy na životní prostředí a veřejné zdraví. Celý článek.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz

Skládky brzy skončí, plán na spalovnu ve Vsetíně budí emoce
13.11.2018

Města se připravují na zákaz skládkování směsného komunálního odpadu, který začne platit od roku 2024. Nové zařízení k energetickému využití odpadu má vzniknout třeba ve Vsetíně. Celý článek.

Zdroj: https://www.idnes.cz

Vsetínští zastupitelé se neshodli na chystaném projektu spalovny
07.11.2018

Vsetínští zastupitelé se neshodli v otázce spalovny, kterou chce ve městě vybudovat společnost Zásobování teplem Vsetín. Opoziční Koalice pro otevřený Vsetín (KOV) navrhovala na pondělním večerním ustavujícím zastupitelstvu bod týkající se spalovny probrat.  Celý článek.

Zdroj: https://ekolist.cz

PETIČNÍ MÍSTA
Připravované akce